ubezpieczenia mieszkań

Ubezpieczenia mieszkań Bydgoszcz

Ubezpieczenie mieszkania to gwarancja bezpieczeństwa na wypadek zalania nieruchomości, włamania, kradzieży lub wybuchu pożaru. Kompleksowe ubezpieczenie mieszkania zapewnia zabezpieczenie finansowe jego właściciela oraz ochronę całego dobytku w momencie różnych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Wśród dostępnych wariantów można wybrać ten, idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji właściciela lokalu oraz przebywających w nim domowników. Zakup polisy mieszkaniowej dotyczy trzech podstawowych obszarów. Ubezpieczeniem można objąć mury i stałe elementy lokalu mieszkalnego (podłogi, okna, a także drzwi wejściowe i wewnętrzne). Oprócz tego, w ramach składki ubezpieczeniowej, ochrona może dotyczyć wszystkich ruchomości domowych, czyli sprzętów i wyposażenia, które na stałe nie jest przytwierdzone do ścian i podłoża. Mogą to być meble, sprzęt AGD i RTV, przedmioty codziennego użytku, a także kosztowności czy luksusowy sprzęt sportowy.

Ubezpieczenie mieszkania – ochrona na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży i włamania
Mieszkanie warto ubezpieczyć od nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Może to być powódź, zalanie, pożar, huragan, uderzenie pioruna czy wybuch gazu. Zdarzenia te powodują powstawanie ogromnych zniszczeń, a w konsekwencji wysokich kosztów odbudowy nieruchomości lub jej remontu. Oprócz tego, ubezpieczenie mieszkań obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży, włamania i dewastacji. W ramach obowiązywania polisy ubezpieczeniowej beneficjent może zażądać wypłaty odszkodowania za zniszczenia powstałe w trakcie dokonania włamania. Dotyczą one uszkodzonych drzwi, wyłamanych zamków, wybitych okien, celowego zalania pomieszczeń, zaprószenia ognia czy uszkodzenia mebli i innych elementów wyposażenia. Oprócz tego, dobra polisa ubezpieczeniowa mieszkania jest w stanie pokryć szkody materialne spowodowane kradzieżą wyposażenia w postaci antyków, dzieł sztuki, trzymanej w domu gotówki, biżuterii, a także sprzętu RTV.

Wartość nowa czy rzeczywista – jak oszacować wyposażenie w mieszkaniu?
Kupno polisy mieszkaniowej wiąże się z określeniem wartości konkretnego mieszkania, jak również wskazaniem, czy właściciel lokalu pragnie, aby wypłacono mu odszkodowanie według wartości nowej czy wartości rzeczywistej. Warto pamiętać, że wypłata odszkodowania według stawek w wartości nowej oznacza, że otrzymana kwota odszkodowania pozwala na odkupienie nowych przedmiotów w miejsce tych skradzionych lub zniszczonych. Wybierając rzeczywistą wartość, należy pamiętać, że suma odszkodowania za utracone lub zniszczone przedmioty, zostanie automatycznie pomniejszona o stopień ich zużycia. Oznacza to, że ubezpieczenie antyków i zabytkowych przedmiotów powinno być dokładnie skonsultowane z agentem, który wybierze odpowiedni wariant polisy i sumę odszkodowania za ich utratę lub uszkodzenie.

Pakiety dodatkowe w polisie mieszkaniowej
Dobre ubezpieczenie mieszkania obejmuje pakiety dodatkowe, które są bardzo elastyczne. Wielu klientów, oprócz gotowego wariantu ubezpieczenia, decyduje się także na podniesienie sumy ubezpieczenia o OC w życiu prywatnym. Dzięki temu, właściciel mieszkania nie musi z własnych środków finansowych pokrywać kosztów związanych ze szkodami, wyrządzonymi osobom trzecim. Odpowiedzialność w życiu prywatnym pozwala pokryć straty związane z przypadkowym zalaniem sąsiada czy np.: wybiciem jego okna w trakcie trwającego remontu. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli czworonogów, bowiem dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje zwrot kosztów leczenia w przypadku, gdy zwierzę zaatakuje sąsiada lub też swoim bezpośrednim działaniem spowoduje uszczerbek na jego zdrowiu i/lub życiu. Ubezpieczenie mieszkania można rozszerzyć o Assistance. To wsparcie na wypadek awarii sprzętu elektronicznego, jak również pomoc fachowców w wykonaniu drobnych napraw.

Ubezpieczenie mieszkania to rodzaj polisy, która chroni majątek właściciela nieruchomości. Tego typu ubezpieczenie jest doskonałym rozwiązaniem w wielu niespodziewanych sytuacjach losowych. Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia mieszkania to wypełnij poniższy formularz, a oferta zostanie do Ciebie wysłana w ciągu 24 godzin.